Культура — Пам'ятники, ЛьвівПам'ятники Львова повинні стати окремим пунктом у вашому маршруті-прогулянці вуличками міста, адже кожен з них має свою історію, а постаті, чия пам'ять увіковічена таким чином на вулицях Львова, заслуговують на особливу увагу. Загалом же у Львові налічується  більше п'ятдесяти пам'ятників, які ви можете побачити відразу по приїзді до Львова.
 
Особливої уваги заслуговує Личаківське кладовище, яке входить до складу історико-культурного музею-заповідника "Личаківський цвинтар". Нехай вас не лякає на перший погляд моторошний маршрут екскурсії, адже Личаківський цвинтар - один з найстаріших в Європі і був заснований у 1786 році. Це справжній музей-некрополь у Львові, де на площі 40 га розміщується понад 3000 кам'яних надгробків, більшість з яких є історико-культурними пам'ятками Львова. У похованнях Личаківського цвинтаря віддзеркалена історія та культура Галичини, яка покаже Вам масштаби взаємодії національностей мешканців Львова та архітектурних напрямків.
 
Є і своя львівська Статуя Свободи, яка примостилася на будівлі музею етнографії на пр. Свободи 15. Цей пам'ятник підтверджує одну з назв Львова - український Париж. Також під час прогулянки Львовом наполегливо радимо Вам завітати на екскурсію до Королівського Арсеналу. Багата експозиція стародавньої зброї - це те, що обов'язково варто побачити у Львові. До того ж в арсеналі Ви зможете сфотографуватися на п'янять у стародавніх костюмах зі зброєю в руках, а в галереї поруч придбати цікаві та оригінальні львівські сувеніри.
 
Якщо ж Ви розгубилися у місті, радимо скористатися нашою картою Львова, де Ви зможете знайти інформацію про історію та значення найцікавіших та найчудернацькіших пам'ятників Львова, які можуть розташовуватися навіть біля готелю, у якому Ви відпочиваєте, чи ним можна милуватися з вікна квартири подобово, або ресторану, в який Ви зайшли пообідати після цікавої прогулянки містом.


Знайдено об'єктів: 32
Сортувати по

× Пам'ятники × clear all

 • Королівський арсенал

  Львів, вул. Підвальна, 13
  Королівський арсенал (вулиця Підвальна, 13) у Львові — барокова пам’ятка XVII століття. Королівським арсенал назвали на честь того, що польський король Владислав IV дав значну суму на його будівництво.
 • Криниця біля костелу Св. Андрія

  Львів, пл. Соборна, 1
  Криниця споруджена 1620 року і розташована праворуч від головного входу у костел святого Андрія у Львові, чи на південь від споруди загалом, у глибині подвір’я. З цією криницею пов’язано декілька легенд та переказів.
 • Пам'ятник В’ячеславу Чорноволу

  Львів, вул. Підвальна
  Пам'ятник В’ячеславу Чорноволу: борцю проти зросійщення та дискримінації українського народу, політику та публіцисту. На сайті є адреса та фото.
 • Пам'ятник Євгену Коновальцю

  Жовква
  Пам'ятник Євгену Коновальцю у Жовкві: він був полковником Армії УНР, головою Проводу українських націоналістів та першим головою ОУН. На сайті є фото та адреса.
 • Пам'ятник Степану Бандері

  Дубляни
  Пам'ятник Степану Бандері в Дублянах вшановує пам'ять націоналіста, провідника за визволення та боротьбу українського народу за незалежність. На сайті є фото та розміщення на карті.
 • Пам'ятник Юрію Змієборцю

  Львів, пл. Григоренка
  Пам'ятник Юрію Змієборцю розташований навпроти сучасної будівлі Міністерства внутрішніх справ України. Він символізує пам'ять про усіх загиблих в боротьбі зі злочинністю. На сайті є фото та адреса.
 • Пам’ятник Адаму Міцкевичу

  Львів, пл. Адама Міцкевича
  Пам’ятник Адаму Міцкевичу у Львові неможливо оминути. Адже він розташований у самому центрі міста. Витвір скульптора А. Попеля (1904 рік).
 • Пам’ятник Василеві Стефанику

  Львів, вул. Стефаника
  Пам’ятник Василю Стефанику навпроти наукової бібліотеки, що носить його ім'я. На сайті є його 3D фото та розміщення на карті Львова.
 • Пам’ятник жертвам комуністичних злочинів

  Львів, пл. Шашкевича
  Пам’ятник жертвам комуністичних злочинів нагадує про жахи XX століття. Він зроблений в пам'ять про невинних жертв тоталітарної системи. На сайті є фото та адреса.
 • Пам’ятник Іванові Федорову

  Львів, вул. Підвальна
  Пам’ятник Іванові Федорову у Львові не лише монумент. Адже саме тут продають букіністичні книги. Таких раритетних видань, як тут, Ви не знайдете більше ніде. На сайті є розташування на карті Львова та фото.
 • Пам’ятник Іванові Франку

  Львів, вул. Університетська
  Пам’ятник Іванові Франку навпроти ЛНУ ім. Івана Франка: постамент легендарної особистості із трагічною долею в історії України. Тепер Львівський національний університет носить його ім'я.
 • Пам’ятник королю Данилу Галицькому

  Львів, пл. Галицька
  Пам’ятник королю Данилу Галицькому у Львові є найчастішим місцем зустрічі львів'ян та гостей міста. На сайті є трішки із історії та фото монументу.
 • Пам’ятник Маркіяну Шашкевичу

  Львів, вул. Коперника
  Пам’ятник Маркіяну Шашкевичу у Львові. Просвітителю та натхненнику пробудження національної свідомості на Галичині.
 • Пам’ятник Михайлові Грушевському

  Львів, пр. Шевченка
  Пам’ятник Михайлові Грушевському у Львові: на сайті є 3D фото та розміщення на карті, трішки інформації із його історії.
 • Пам’ятник Степану Бандері

  Львів, вул. Степана Бандери (пл. Кропивницького)
  Загальна кошторисна вартість робіт по спорудженню понад 8,5 млн. грн, самої скульптури — 400 тисяч гривень. Проект монумента затвердили після семи конкурсів в 2002 році. Переміг проект скульптора Миколи Посікіри і архітектора Михайла Федика.
 • Пам’ятник Тарасові Шевченку

  Львів, пр. Свободи
  Пам’ятник Тарасові Шевченку у Львові є знаковим місцем. Це геній українського народу, символ його боротьби. На сайті є фото та розміщення на карті Львова.
 • Порохова вежа

  Львів, вул.Підвальна, 4
  Порохова вежа 1554-1556 років (вулиця Підвальна, 4) — єдина збережена до сьогодні пам’ятка фортифікаційного будівництва у Львові.
 • Фонтан-криниця Богоматері

  Львів, пл. Маріїнська
  Фонтан-криниця Богоматері у Львові: де можна помолитись та знайти спокій для власних думок
 • Фонтани на Площі Ринок

  Львів, пл. Ринок
  Фонтани на Площі Ринок у Львові (1810-1814 роки) — чотири античні фігури: бога морів Нептуна, його дружини Амфітрити, богині полювання Діани і героя Адоніса — творіння скульптора Гартмана Вітвера.
 • Пам’ятник «Просвіті»
  Львів, між вул. Лисенка і Просвіти
 • Статуя Свободи у Львові
  Львів, проспект Свободи,15Знайдено об'єктів: 32
Сортувати по

× Пам'ятники × clear all