Де поїсти — Україна
українська кухня

Розташування


Тип закладу
Послуги і Розваги
Кухня
Додаткові параметри

Де поїсти — Україна
українська кухня

Результатів підбору: 368
В усьому світі хочуть хоча б раз в житті спробувати, який на смак український борщ. Вареники і сало можуть слугувати окремим делікатесом на застіллі і варіації їх приготування безмежні. Страви української кухні є дуже різноманітні, адже мають в собі дещо від сусідніх держав…
Щоб зрозуміти усю специфіку меню української кухні, варто зробити невеликий екскурс в минуле. Адже територія України довгий час була поділена між різними державами. Так на її західній частині помітний вплив німецької, угорської та польської кухонь. Південніше можна спробувати багато страв із меню румунської кухні. А ще дещо можна відслідкувати від татарської та турецької.
Чи знали Ви, що українські вареники мають свої корені в турецькій страві «дюш-вара»? Вже в Україні начинка цих смачних виробів із тіста почала варіюватись: картопля, гриби, сир, капуста, гречка… Згодом навіть почали додавати ягоди, найчастіше – вишню. До солодких вареників подають сметану та цукор, а до м’ясних або з картоплею – смажену на олії цибулю або шкварки.
Із німецької кухні до нас прийшли січеники – котлети із фаршу. М'ясо для них дрібно рублять або товчуть, змішують зі смаженою цибулею, додають перцю, трішки борошна або хліба та у вигляді ковбасок підсмажують на сковорідці. Деякі господині після смаження ще їх тушкують.
Українська кухня формувалась і під впливом внутрішніх обставин. Переважна більшість населення займалась важкою хліборобною працею. Тому їжа на столах мусила бути калорійною. А національний характер вимагав, щоб ця їжа була ще й дуже смачною. Тому більшість страв готують із багатьох різних інгредієнтів і досить непростим способом – щоб смак був довершеним, а страва смачною та ситою.
На українських застіллях є страви і смажені, і варені, і тушковані, і запечені… Такий довгий та складний процес теплової обробки дозволяє зберегти аромат страви та додає їй соковитості.
Дуже популярними на українських застіллях є крученики. Зазвичай овочі, рідше крупи, гриби, загортають в тонкий шар м’яса або риби та обсмажують. А завиванці найчастіше готують зі свинини, в яку загортають гриби та твердий сир. Українська кухня нараховує дуже багато різноманітних страв та їх варіацій: голубці з м’ясом, яловичина, шпигована буряками, пампушки, галушки, грибна юшка, ковбаси… Деякі страви мають свої секрети приготування не тільки в кожному регіоні, а й в кожної господині.
Наприклад, рецептів приготування борщу налічується більше 30 видів: полтавський, чернігівській, київський, волинський, львівський… А також іще декілька самих видів борщу.
Червоний – найулюбленіший і найпопулярніший. Готують із капустою, буряком, морквою та картоплею. Його варять на м’ясній юшці, або пісний – зі смаженою цибулею та часником. Щавлевий або зелений варять із молодим щавлем, лободою, листям городнього буряка, додаючи в юшку яйце та сметану. Третій різновид – холодний борщ, холодник. Його готують тільки влітку. Нарізаний соломинкою буряк заправляють квасом або сироваткою, додають зелень, цибулю… Він дуже смакує охолодженим в спекотні літні дні, особливо, якщо замість хліба до нього подають варену картоплю.
Великою популярністю на українській кухні користуються деруни. Потерту картоплю підсмажують на сковорідці у вигляді оладків. У них інколи додають м'ясо, сир або гриби. Дуже смачна та проста в приготуванні страва.
Щодо сала – найпопулярнішого інгредієнту та елементу в українському меню – його їдять соленим, вареним, копченим, смаженим, також ним шпигують різне м'ясо. Інколи його навіть сполучають із цукром і патокою. А в деяких рестораціях можна навіть спробувати сало в шоколаді.
Українська кухня дуже смачна та ситна. Її страви мають багато від кухонь європейських країн, що і робить її особливою. Спробуйте, і Ви відкриєте для себе багато нового і невідомого.

Сортувати по

Готель Nota Bene

Львів, вул. Поліщука, 78А
РЕЦЕПЦІЯ: +38 (032) 234 90 90, БРОНЮВАННЯ: +38(032)2349092, +38(050)4310467
www.notabenehotel.com
Total: 368